DLA SZKÓŁ, RODZICÓW I OPIEKUNÓW

Konkurs kierowany jest do uczniów w wieku 8-12 lat. Liczymy, że szkoły czynnie pomogą nam promować ten edukacyjny projekt i zachęcą swoich uczniów do udziału w konkursie. Szkoły, które zgłoszą prace konkursowe swoich podopiecznych otrzymają specjalne certyfikaty potwierdzające ich wkład w edukację dzieci w zakresie bezpiecznego Internetu. Dodatkowo szkoła, która prześle największą liczbę prac uczniów otrzyma profesjonalne urządzenie WatchGuard Firebox T30-W, zabezpieczające jej sieć, z roczną usługą subskrypcji.

Konkurs „Strażnicy Sieci” realizowany jest przez WatchGuard Technologies, międzynarodowego lidera w dziedzinie zaawansowanych rozwiązań bezpieczeństwa Sieci. WatchGuard specjalny nacisk kładzie na bezpieczeństwo dzieci w Internecie, dlatego m.in.: dołączył do akcji „Przyjazne Wi-Fi”(Friendly WiFi) ze sprecyzowaną misją – uczynić Internet miejscem bardziej bezpiecznym dla dzieci na całym świecie.

Konkurs ma na celu zwrócić uwagę na tak ważną kwestię jak bezpieczne korzystanie z Internetu. W ramach projektu chcemy poprzez edukację i działania artystyczne stworzyć wśród uczniów społeczność Strażników Sieci, którzy będą świadomi zagrożeń płynących z Cyberprestrzeni i będą chronić zarówno siebie, jak i swoich rówieśników.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Nagroda główna to: tablet Lenovo a także pakiety nagród rzeczowych takich jak: artykuły plastyczne, papiernicze, wydawnictwa, zabawki, gadżety IT.

Udział w konkursie jest bezpłatny.

Zadanie konkursowe polega na wykonaniu pracy w dowolnej technice, formie płaskiej, formacie A4. Tematem przewodnim prac powinno być połączenie 2 motywów: zagrożeń czyhających w Sieci oraz symbolu Lwa jako strażnika bezpieczeństwa w Sieci.

Współorganizatorem Konkursu jest wyłączny dystrybutor marki Watchguard w Polsce firma Bakotech.

Obsługą konkursu zajmuje się agencja public relations Lucky Monday.

 


 

ORGANIZATORZY:

 

PARTNERZY:

 

PATRONI MEDIALNI:

 

REALIZATOR KONKURSU: